www.rosesandgrapes.com

STAŇ SE UMĚLKYNÍ ŽIVOTA/UMĚLCEM ŽIVOTA VE SPOLEČNOSTI ZAJÍMAVÝCH A INSPIRATIVNÍCH LIDÍ A V NÁDHERNÝCH SCENÉRIÍCH BOŽSKY ČISTÉHO A POHODOVÉHO OSTROVA VIS, NA KTERÉM NAJDEŠ JAK DIVOKÉ NESPOUTANÉ PLÁŽE VŠEHO DRUHU (OBLÁZKOVÉ, PÍSEČNÉ, OBROVSKÉ KAMENNÉ ÚTVARY), TAK LÉČIVÉ VULKÁNSKÉ KAMENY A TŘEBA BUDEŠ MÍT CHUŤ V RÁMCI LODNÍHO VÝLETU OBJEVIT I TAJEMNÉ SOUSEDNÍ OSTROVY A NAVŠTÍVIT JESKYNĚ - NA PEVNINĚ NAPŘÍKLAD JESKYNĚ TITOVA A Z LODĚ I JESKYNĚ AZUROVÉ, DO KTERÝCH MUSÍŠ DOSLOVA PROPLAVAT. 

Zkus letos dovolenou v Chorvatsku jinak! Kombinací odpočinku a TVORBY!

UMĚLKYNĚ/UMĚLEC ŽIVOTA

ARTIST OF LIFE ReTreat

ŽIVOT KAO UMJETNOST

 4.6.-15.6.2022 

 Rukavac/Komiža/Jabuka


Tvoříme, ochutnáváme, poznáváme hloubkově, v souladu s místní kulturou, tradicí a jazykem ostrov VIS.

Během celého pobytu odpočíváme, nabíjíme se a rozkvétáme s Dianou DiCascata (aktivace a iniciace v Přírodě v průběhu celého pobytu), tančíme s Alou Vida (9.6.2022), ), malujeme s malířkou Elena Klaričić (5.,6.,11. a 12.6.) a vše podtrhnou okamžiky ve stylu indiánských kultur Latinké Ameriky se sběratelem moudrosti předků Martinem Pávkem (4. a 10.6.)!

 4.6. SOBOTA 

19:00 Družení a neformální beseda s Martinem Pávkem o indiánských kulturách Latinské Ameriky a jeho nových objevech z posledních expedic zakončená kouřovým obřadem.

 Rukavac

7.6. ÚTERÝ Gastro workshop s místními ženami - naučte se přípravu tradičních pokrmů z ostrova Vis

9.6. ČTVRTEK
 Ženský kruh s Dianou DiCascata - posvátné ženství, cykličnost, růže stolistá, příroda Dalmácie.

  Spontánní tanec LŮNA na divoké pláži

10.6. PÁTEK
Indianske kultury Latinske Ameriky s Martinem Pavkem - povidani s foto materialy zakoncene kourovym obradem. https://www.smsticket.cz/

11.6.a 12.6.2022 VÍKEND

Výtvarné workshopy s chorvatskou malířkou Elenou. Ozvěte se a rezervujte si své místo

Výtvarný Workshop včetně komplet materiálu a občerstvení 

Úšastnický poplatek za  výtvarný workshop: 

16euro děti, dospělí 33 euro, 

Ostatní workshopy - 12 euro/osoba, do 12-ti let 12 euro.

Info a rezervace míst - Mgr. Daniela Bohatá: 

Email: Dicascata@gmail.com

WhatsApp: +385915588649 

FB: Di Di

Ubytování s polopenzí přímo v místě konání většiny workshopů - máme jen 8 míst!

Cena sdíleného ubytování v blízkosti všech nejkrásnějších pláži + whirlpool + malý bazén + kvalitní polopenze s místních domácích surovin vařených s láskou: 

Týden: 12,250 Kč 

9 dní: 3.6.-12.6.2022: 15 750 Kč

 Celý program 12 dní: 3.6.-15.6.2022: 21 000 Kč 

 Dále je možné zajistit ubytování například v hotelu na pláži v městečku Komiža - viz informace níže. Nebo si zajistit vlastní ubytování.

Doprava - vlastní auto nebo Vám mohu zajistit dopravu vlakem RegioJet (již se hodně plní!) do Splitu, odkud se přímo u nádraží nalodíte na trajekt na ostrov Vis.

V místě možnost dalších fakultativních výletů - např. lodní výlety nebo degustace místních vín přímo ve vinařstvích:

Gastro zážitky a workshopy na ostrově Vis v roce 2022: Jeden ze stereotypů, které někdy jako turisté mylně projektujeme do místních obyvatel je, že na jihu se méně pracuje. Má zkušenost z Dalmácie je taková, že se zde více žije, ale pracuje o nic méně než u nás v ČR. Jen se obecně v Dalmácii ještě daleko více pracuje venku, na vzduchu, na zahradách, polích, v olivových hájích a na vinohradech. Ale pravdou je, že čas na kvalitní jídlo z domácích surovin si zde místní obyvatelé najdou pravidelně a velmi často jej zapíjí vlastním vínem. Jedna z nejlepších kuchařek, jejíž umění jsem měla možnost si v poslední době vychutnat je naše paní domácí Sanja, která nám bude vařit. 

Pobyt u ní doporučuji skupinkám do osmi dospělých lidí, a protože ubytování se v této skupině nevěnujeme, zaměřila jsem se v reportáži pro mou skupinu CHORVATSKO AKTUÁLNĚ na Sanjino kuchařské umění - v její domácí kuchyni najdete místní rybí speciality, speciality z masa kozího i jiných mas a na konci reportu můžete vidět video z workshopu z výroby skvělé jarně osvěžující vegetariánské pity z čerstvých kopřiv či sýra, který jsem organizovala právě v Rukavci. V Rukavci najdete ty nejlepší pláže na ostrově Vis. 

Pokud máte chuť sem letos dorazit, ozvěte se, mohu Vám mimo jiné nabídnout své delegátské služby v českém jazyce, zorganizovat degustaci vín a provést Vás místními chutěmi, vůněmi a tajemstvími tohoto krásného ostrova. 

 A pokud máte chuť se s námi něco nového naučit v rámci  workshopů a zajímá Vás, jak to vypadalo na workshopech minulých, které jsme pořádaly tentokrát pro místní domorodce, mrkněte zde

ARTIST OF LIFE - INVITATION IN ENGLISH

MÁ DOPORUČENÍ PRO SEZÓNU 2022 

HOLISTICKÁ DOVOLENÁ

MŮJ FAVORIT Komiža, ostrov Vis


Přátelé, ptáte se mě na tipy na dovolenou v roce 2022.Rozhodla jsem se odpovědět vizuálně - videem a fotkami. Letos je můj Tip č. 1 a mé hlavní doporučení ostrov Vis a konkrétně městečko Komiža. Níže Vám napíšu, proč tomu tak je a můžete si také prohlédnout množství fotek a videí - najdete zde také orientační ceny ubytování (vybrala jsem oblíbený hotel na pláži) a hlavně ZÁŽITKŮ, které rozhodně doporučuji letos nevynechat! A pokud chcete to vše absolvovat se servisem v českém jazyce a úhradě digitálně v Kč, ozvěte se mi. Napište data a počet osob, věk dětí, apod. Letos se budu věnovat spíše vzdělávacím akcím a kurzům, ale nyní, než to vše ještě propukne Vám ještě budu minimálně do konce února k dispozici i k rezervaci Vaší holistické dovolené a hlavně lodních, pozemských, vinných a dalších ZÁŽITKŮ. Takže proč ostrov Vis?

  1. Krásné městské i divoké pláže - bez nevhodných zásahů a úprav - ty jsou bohužel jinak na mnoha místech v Chorvatsku již poměrně běžné.
  2. Cestovní ruch se zde vyvíjí teprve od 90.let, a to velmi udržitelně! Nikam se zde nespěchá, a to je dobře! Ostrov byl do té doby dlouhodobě uzavřen veřejnosti kvůli svým vojenským úkolům. Zároveň je zde poměrně vysoký standard ubytování i služeb. Komiža má poměrně slučný život i celoročně.
  3. Férové ubytování hned na pláži v místním hotelu - rezervujte včas, v hlavní sezónu je obvykle velmi dobře obsazen. Zajímavost: Hotel funguje i v zimě - i tím si získal mé sympatie - upřímě - zima je tu nádherná, v létě je hezky všude, ale ta zima, kdy je tu klid naprostý a počasí mírné je prostě TOP! V Komiži není tak často bura jako v jiných letoviscích, spíše se tu setkáte s teplým větrem jugo. Ten sice někdy brání v realizaci lodních výletů, ale koupání Vám spíše požehná! Jaro a podzim je ideální na návštěvu. Kupodivu ani v létě tu nejsou velké počty návštěvníků nepříjemné - Komiža si uchovává svého rozvážného ducha, diskotéku tu najdete jen jednu a to mimo městečko a lidé se spíše baví klidovým popovídáním si či hraním na kytaru a zpěvem.
  4. Vynikající gastronomie - vyhlášené restaurace s rybími pokrmy a mořskými plody včetně místní speciality humrů a langust (loví se např.kolem tajemného vulkánského ostrova Jabuka - více v odkaze). Restaurace z filmu Mama Mia, apod.
  5. Historické souvislosti spojující tento krásný ostrov s dějiny Československa - Česká vila, dříve Masarykův dům, humři pro císařpána dováženy na slámě, apod. - ozvěte se mi pokud máte zajímavé informace tohoto typu- sbírám!
  6. Nabíjející plavba ze Splitu obřím trajektem Petar Hektorovič (doporučuji, lze i s vlastním autem), rychlým katamaranem (nelze jít na palubu, ale zase je to rychlejší) nebo na vlastní jachtě (kdo by nechtěl, že, ale někteří si ještě počkáme). Od kažého trajektu, katamaránu je vždy autobusové spojení z města Vis do Komiže /trvá 15 min/.
  7. Skvělé místní produkty malých rodinných firem, které si můžete dovést jako vkusný a udržitelný suvenýr - esenciální oleje, olivový olej, výrobky z citrusů, marmelády, koření, apod.
  8. Místní dialekt je velmi specifický - vychází z geografické polohy - v Jaderském moři napůl cesty do Itálie, ale najdete v něm zajímavé podobnosti s češtinou! Např. když řeknete"Co je to?", tak Vám zde budou rozumět, zatímco v jiných částech Chorvatska nikoliv, protože se spisovně říká "Što je to?".

DOPRAVA NA VIS - TRAJEKT NEBO KATAMARÁN NĚKOLIKRÁT DENNĚ ZE SPLITU - NAJDĚTE SI TEN SVŮJ ZDE

P.S.: Tento text jsem napsala v českém jazyce - pokud čtete nějaký automaticky vygenerovaný nekvalitní překlad, nejsem jeho autorem. Pro informace v jiném jazyku /chorvatština, angličtina, němčina/ mě prosím kontaktujte, ráda Vám poradím. 

HOLISTICKÁ DOVOLENÁ NENÍ JEN RELAX, ALE TAKÉ NOVÉ PROŽITKY, ZÁŽITKY, SEBEPÉČE A SEBEROZVOJ:

- DEGUSTACE CHUTÍ A VŮNÍ DALMÁCIE - PROŽITKOVÁ PREZENTACE VÝROBKŮ MALÝCH RODINNÝCH FIREM

-  KROMĚ KLASICKÝCH LODNÍCH A SUCHOZEMSKÝCH VÝLETŮ NABÍDKA VZDĚLÁVACÍCH KURZŮ (ANGLICKÝ JAZYK, CHORVATSKÝ JAZYK, UMĚLECKÝ SMĚR, DIVOKÉ BYLINY, MASÁŽE), APOD.

- MOŽNOST KREATIVNĚ-SPORTOVNĚ-VZDĚLÁVACÍHO HLÍDÁNÍ DĚTÍ (JE TŘEBA OBJEDNAT NA DANÝ TERMÍN S UBYTOVÁNÍM).


K REZERVACI UBYTOVÁNÍ JE TŘEBA UHRADIT 30% CELKOVÉ ČÁSTKY. ZBYLÁ ČÁSTKA 4 TÝDNY PŘED NÁSTUPEM NA UBYTOVÁNÍ. PŘÍPADNĚ DLE INDIVIDUÁLNÍ DOMLUVY. 


!!!KOMPLIKACÍ V CESTOVÁNÍ DO CHORVATSKA SE NEOBÁVEJTE, PŘI VJEZDU JE NYNÍ POTŘEBNÝ RYCHLÝ AKTIGENNÍ TEST PŘI PŘÍJEZDU. NÁVRAT DO ČR, SAMOZŘEJMĚ ZÁVISÍ NA ČR.

CENÍK

- DOVOLENÁ v oblíbeném a mými klienty ozkoušeném HOTELU přímo na pláži v rybářském městečku 

K O M I Ž A, ostrov Vis.


CENÍK HOTELOVÝCH SLUŽEB PRO ROK 2022.

(CENA ZA OSOBU A DEN ve dvoulůžkovém pokoji)

UBYTOVÁNÍ + SNÍDANĚ

BED&BREAKFAST

01/01-21/05 - 735 Kč

24/09-31/12 - 735 Kč

21/05-18/06 - 910 Kč

10/09-24/09 - 910 Kč

18/06-16/07 - 1120 Kč

20/08-10/09 - 1120 Kč

16/07-20/08 - 1400 Kč

PŘISTÝLKA/DÍTĚ - SLEVY


MOŽNOST POLOPENZE


DOPLATEK ZA BALKÓN - MOŘE

Dle termínu 105-175 Kč/den

Denní taxa - max. 35 Kč/den

Nadpis textu

*CENÍK PLATÍ PRO POBYTY DLOUHÉ 3 A VÍCE DNÍ

SLEVY:

Děti do 12 neplatí denní taxu.

Děti 12-18 let platí 50% denní taxy.

Dítě 5 - 12 let s jedním dospělým mají slevu 30%

Dítě 5-12 let se dvěmi dospělými ZDARMA

Druhé dítě: 5-12 let s dvěmi dospělými 50% sleva

.PŘI KALKULACI CENY ZVAŽTE PŘÍPLATEK ZA BALKÓN, SLEVY NA DĚTI A DENNÍ TAXU!


V ceně poplatku za zprostředkování: DELEGÁTSKÉ SLUŽBY V ČESKÉM JAZYCE + NABÍDKA VÝLETŮ/ZÁŽITKŮ, MOŽNOST ÚHRADY VŠEHO V ČESKÝCH KORUNÁCH NA ÚČET.

Máte další dotazy nebo si chcete některou ze služeb rezervovat?

Rezervaci vám potvrdíme e-mailem.

VÝLETY/ ZÁŽITKY Z KOMIŽE

ZÁŽITKY SI REZERVUJTE SPOLU S UBYTOVÁNÍM NA KONKRÉTNÍ DATUM. DĚKUJI.

EXKLUZIVNÍ LODNÍ VÝLET - VULKÁNSKÉ OSTROVY BRUSNIK, SVETAC A JABUKA

Plavba k tomuto ostrovu je jeden z nejsilnějších a nejhlubších zážitků. 

 Vrchol pyramidy Jaderského moře, mořská verze evropského Kailashe.  

V ceně zážitku: Pronájem rychlého motorového člunu včetně místního kapitána, doprovod Češky žijící v Dalmácii - možnost výkladu a doprovodných aktivit v českém, anglickém, chorvatském či německém jazyce. 

Lodní výlet rychlým motorovým člunem k:

 1) Mystickému ostrovu Jabuka - v případě zájmu plavání okolo ostrova (zde má moře až 100 m hloubku) a dle času také.

 2) Ostrov Brusnik - na tento jediný ostrov lze vzhledem k mírnému terénu vstoupit - co lze vidět? Zelená jezírka a lávové kameny+šnorchlování, koupání. 

3) Ostrov Svetac, Sv.Andrija (hrad legendární královny TEUTY) - koupání, šnorchlování u jeskyně pod hradem. ¨

Vyplouváme z Komiže na ostrově Vis ideálně koncem týdne, o víkendu. Rezervujte alespoň 3 dny dopředu!

Cena zážitku závisí na obsazení lodi. Při maximální obsazennosti deseti dospělými osobami, Vás bude stát tento zážitek 1717 Kč/ 66 euro na osobu včetně paliva lodi. 

Pří méně osobách se celková cena rozpočítá počtem osob.

 

STANDARDNÍ LODNÍ VÝLET - OSTROV BIŠEVO

LODNÍ VÝLET - JESKYNĚ MODRA ŠPILJA NA OSTROVĚ BIŠEVO

Od 858 Kč/33 Euro 

BONUSOVÁ PLÁŽ V DELŠÍ VARIANTĚ LODNÍHO VÝLETU

TOUR DE VINAŘSTVÍ OSTROVA VIS

Zážitek MINI

Návšteva vinařství včetně dopravy z ubytování a zpět + 3 vzorky místních vín - cena: 858 Kč/33 euro.

Zážitek STANDARD

Návšteva TŘECH vinařství včetně dopravy z ubytování a zpět + 3 vzorky místních vín  v každém vinařství + drobné občerstvení k degustaci - cena: 2340 Kč/90 euro.

Zážitek EXCLUSIV

Celodenní ochutnávání tradičních pokrmů ostrova Vis a toho nejlepšího vína včetně dopravy z ubytování a zpět - cena: 3120 Kč/ 120 euro.

Pro realizaci 3 osoby. Mimo hlavní sezónu i individuálně.

POKUD NEJSTE NA VISU VLASTNÍM AUTEM A CHCETE SI PROJET VNITROZEMÍ OSTROVA, MŮŽETE VYUŽÍT PŮJČOVNY KOL, SKUTRŮ, OBČASNÉ MÍSTNÍ AUTOBUSOVÉ DOPRAVY ČI POMĚRNĚ DRAHÝCH TAXÍKŮ. 

Kteroukoliv z těchto služeb Vám mohu na datum Vaší dovolené vykomunikovat. Ozvěte se.

A nejkrásnější je si objet Vis na plachetnici...

Především mimo hlavní sezonu lze domluvit i jednodenní zážitek na plachetnici. 

Orientační cena od 1400 Kč/ 56 euro výše.

Mgr. Daniela Bohatá

Česká delegátka, průvodkyně chutěmi, vůněmi a jazyky.

Tel: 00420773644388, spíše k zastižení na WhatsApp/Viber na: +385915588649

e-mail: dicascata@gmail.com

Roses & Grapes by DIANA 

Můj příběh si přečtete v mé knize RADICAL JUICINESS aneb RŮŽE NA PRAMENI, která vyjde v roce 2022.

MÍ FAVORITÉ ČÍSLO 2 A 3

PRO SEZÓNU 2022

V ÚNORU SE DOČTETE I MÁ DOPORUČENÍ NA UBYTOVÁNÍ A ZÁŽITKY NA OSTROVECH KORČULA A HVAR


www.rosesandgrapes.com